Podigli zid kako bi prikrili sirotinju

Izvor: B92, 03.Maj.2012, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podigli zid kako bi prikrili sirotinju

Zvanice na medjunarodnoj konferenciji u glavnom gradu Filipina nisu mogli danas da vide ono zbog čega su se okupili - siromaštvo, pošto su organizatori podigli improvizovani, privremeni visoki zid da bi prikrili ogromnu sirotinju u centru Manile.

"Svaka zemlja će napraviti mala doterivanja, pre nego što gosti dodju", rekao je portparol konferencije Riki Karandang komentarišući podizanje visokog privremenog zida poput mosta koji je povezao aerodrom i centar prestonice. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Da apsurd bude veći, godišnji skup Borda guvernera azijskih banki za razvoj koji se održava u kompleksu opasanim visokim zidom u Manili, ima za cilj da smanji siromaštvo u azijsko-pacifičkom regionu, prenela je agencija AP.

"Moramo da pokažemo našim posetiocima da je centar Manile uredan. Mi to dugujemo sebi. Ne vidim ništa loše da se ulepša naše okruženje. Ne pokušavamo da isključeno siromašne iz (opšte) slike'', rekao je gradonačelnik Manile Frensis Tolentino.

Trećina od 12 miliona stanovnika Manile živi u siromašnim četvrtima medju gomilom smeća i u samom centru prestonice.

AP navodi da trećina od ukupno 94 miliona stanovnika Filipina živi ispod linije siromaštva sa 1,25 dolara dnevno, a statistike pokazuju da je više od polovine ukupnog stanovništva Aziji siromašno.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Podigli zid kako bi prikrili sirotinju

Izvor: medio.rs, 03.Maj.2012

Zvanice na medjunarodnoj konferenciji u glavnom gradu Filipina nisu mogli danas da vide ono zbog čega su se okupili - siromaštvo, pošto su organizatori podigli improvizovani, privremeni visoki zid da bi prikrili ogromnu sirotinju u centru Manile.

Nastavak na medio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.