Petrovski: Nacionalizam razlog raspada Jugoslavije

Izvor: Nezavisne Novine, 06.Sep.2014, 13:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Petrovski: Nacionalizam razlog raspada Jugoslavije

SKOPLJE - Lider makedonske Nove socijaldemokratske partije /NSDP/ Tito Petkovski ocijenio je da je raspad Jugoslavije bila velika greška, a da su razlozi za to razvijeni nacionalizam, populizam, kao i djelovanje stranih obavještajnih službi, poput nemačke BND na teritoriji tadašnje države.

Petkovski je za makedonski portal "Inboks sedam" rekao da je Makedonija danas država bez nade.

Prema njegovim riječima, albanska zajednica se protivi bilo kojoj drugoj varijanti osim >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << NATO i EU, a ako makedonski premijer Nikola Gruevski i VMRO-DPMNE ostanu dosljedni svojoj politici to znači da će dijeliti Makedoniju.

On je dodao da je to više nego sigurno, budući da Albanci ne žele da idu u drugi savez, na primjer sa Rusijom.

"Ovaj način vladanja Gruevskog ne može da traje dugo. I Hitler je mislio da će zavladati svijetom, ali nije uspio", naglasio je lider NSDP-a.

Petkovski, čija su tri poslanika napustila Sobranje jer NSDP nije priznao rezultate prijevremenih parlamentarnih izbora, smatra da je Makedonija pred izazovom novih izbora.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.