Paracetamol povećava rizike

Izvor: Domino Magazin, 13.Maj.2011, 14:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Paracetamol povećava rizike

Redovni korisnici paracetamola imaju veće šanse da obole od raka od onih koji ne koriste ovaj lek

Redovni korisnici paracetamola su u opasnosti od oboljevanja od raka, rezultat je istraživanja američkih naučnika. Otkriveno ja da hemikalija acetaminofen koja se nalazi u paracetamolu povećava rizike od raka.

U prethodnom istraživanju je otkriveno da aspirin smanjuje rizik od raka debelog creva, ali povećava rizike od krvarenja. Drugi analgetici, poput aspirina i ibuprofena nisu povezani sa rakom.

Ipak naučnici ukazuju da svi analgetici imaju i neke prateće efekte i da njihovo često korišćenje može da izazove probleme.

Nastavak na Domino Magazin...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.