Izvor: B92, 08.Dec.2015, 10:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NASA odustaje od MSS i seli se u Mesečevu orbitu?
Tokom sastanka sa NASA savetodavnim panelom, Vilijam Gerstenmajer, šef misija sa ljudskom posadom, potvrdio je da agencija ne radi na nasledniku Međunarodne svemirske stanice.
NASA čak ne zna ni da li će nastaviti da finansira taj projekat posle 2028, pošto je njihov primarni cilj sada da “pošalju ljude u Mesečevu orbitu”.
“Napustićemo MSS što pre možemo”, rekao je Gerstenmajer. “Bilo da je preuzme privatni sektor ili ne, NASA želi da se iseli”.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Agencija, naime, ne može da finansira oba projekta u isto vreme, pa se nada da će privatne kompanije koje se trenutno bave čak i dostavljanjem namirnica do Međunarodne svemirske stanice, zameniti njihove astronaute u Zemljinoj orbiti.







