NASA: Eksplodirala raketa

Izvor: Domino Magazin, 29.Okt.2014, 10:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NASA: Eksplodirala raketa

Srećom bez povređenih

Raketa Antares američke kompanije Orbital Sciences koja je nosila kapsulu Cygnus bez posade na Međunarodnu svemirsku stanicu eksplodirala je juče.

"Eksplozija se dogodila odmah nakon lansiranja", rekao je komentator televizije NASA-e koja je prenosila lansiranje iz svemirskog centra u Wallopsu, na obali Virdžinije.

"Izgubili smo lanser Orb3", dodaje komentator.

"Nema dokaza da su zaposleni u bazi bili u opasnosti, iako >> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << je pričinjena znatna materijalna šteta", nastavio je komentator.

NASA je saopštila da je došlo do kvara. Ovo je bilo prvo noćno lansiranje rakete Antaresa i treća misija uz pomoć kapsule Cygnus.

Isporuka je trebalo da pošalje 2,2 tone hrane i opreme za istraživanja na Međunarodnu stanicu.

Nastavak na Domino Magazin...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.