Lovci greškom ubili dva losa u zoološkom vrtu

Izvor: B92, 19.Okt.2015, 10:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lovci greškom ubili dva losa u zoološkom vrtu

Grupa lovaca u Norveškoj ubila je dva losa, prekasno shvativši da je reč o životinjama iz zoo vrta.

Lovci nisu primetili da su došli gotovo do ograde zoološkog vrta u Narviku i pucali na životinje, misleći da je reč o divljim. Svoju grešku su odmah prijavili zoo vrtu i objasnili da su ih psi doveli do losova.

Hajnc Stratman, direktor zoo vrta, nije mogao da veruje šta se dogodilo.

“Mislim da je to vrlo tužno. Imali smo pet losova, sada imamo samo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tri”, rekao je on.

Lovci neće snositi posledice za ubistvo losova, jer to nisu namerno učinili.

Inače, los je životinja koja naseljava sever Evrope i SAD i nije među ugroženim vrstama.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.