Izvor: B92, 19.Okt.2015, 10:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lovci greškom ubili dva losa u zoološkom vrtu
Grupa lovaca u Norveškoj ubila je dva losa, prekasno shvativši da je reč o životinjama iz zoo vrta.
Lovci nisu primetili da su došli gotovo do ograde zoološkog vrta u Narviku i pucali na životinje, misleći da je reč o divljim. Svoju grešku su odmah prijavili zoo vrtu i objasnili da su ih psi doveli do losova.
Hajnc Stratman, direktor zoo vrta, nije mogao da veruje šta se dogodilo.
“Mislim da je to vrlo tužno. Imali smo pet losova, sada imamo samo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tri”, rekao je on.
Lovci neće snositi posledice za ubistvo losova, jer to nisu namerno učinili.
Inače, los je životinja koja naseljava sever Evrope i SAD i nije među ugroženim vrstama.





