Kina i trovanja hranom

Izvor: Domino Magazin, 13.Okt.2010, 06:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kina i trovanja hranom

Surove kazne zbog sve većih problema oko osnovnih namirnica

U Kini nema šale. Vlada ove azijske zemlje je donela zakon prema kome će svi proizvođači hrane koji ne poštuju zakonske propise o sigurnosti hrane biti suočeni sa smrtnom kaznom. U Kini su brojni slučajevi trovanja hranom i industrijskih zagađenja zbog čega se vlast odlučila na radikalne mere.

Recimo krajem 2008. godine jedan farmer je optužen za kontaminaciju mleka melaminom, od kojeg je preminulo >> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << šestoro dece, a neverovatnih 300.000 je obolelo. Oni su osuđeni na smrtnu kaznu ali je samo pola godine kasnije ponovo primećeno kontaminirano mleko koje izaziva preuranjeni pubertet kod beba.

Prošlog meseca hospitalizovano je nekoliko osoba u Nanjingu nakon konzumacije rakova kontaminiranih industrijskim hemikalijama. U Americi je u toku skandal sa kolačićima od đumbira, uvezenim iz Kine, zbog povišene količine olova.

Nastavak na Domino Magazin...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.