Igra prestola: Elizabeta II, Čarls i Vilijam

Izvor: B92, 15.Mar.2014, 10:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Igra prestola: Elizabeta II, Čarls i Vilijam

Izgleda da se sa pogoršanjem zdravlja kraljice Elizabete II, borba za britanski tron sve više zaoštrava, tvrdi američki tabloid "Gloub".

Taj list na sajtu, u najavi teksta koji će izaći u broju od 24. marta, navodi da će kraljičin najstariji sin, princ Čarls, koji prema tradiciji ima pravo prvenstva, biti "preskočen" u korist drugog u naslednom nizu - svog sina Vilijama.

List navodi da je Elizabeta II već donela odluku da krunu preda svom unuku koji će tako >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << postati sledeći vladar Velike Britanije.

Kraljica navodno smatra da su vojvoda od Kembridža i njegova supruga Kejt "podobniji" za tu dužnost od Čarlsa i Kamile.

Uostalom, sva istraživanja pokazuju da je Vilijam daleko najpopularniji član kraljevske porodice, a uz to je na opšte oduševljenje svojih podanika nedavno dobio i sina.

Američki magazin ističe da je Vilijamova mlada porodica bliža Britancima, čije simpatije Čarls i Kamila nikada nisu uspeli u potpunosti da pridobiju.

Gloub je navodno dobio informacije da Elizabeta II planira da abdicira ovog leta i da je datum krunisanja novog kralja već određen. Od istih izvora je saznao da je proteklih godina kraljica pomno pratila svo četvoro "glavnih igrača" i da je donela definitivnu odluku o tome ko će preuzeti njeno nasleđe.

Nije potrebno reći, navodi list, da je najavljeni sled događaja razbesneo Kamilu koja mesecima unazad nagovara Čarlsa da se bori za ono što mu pripada, preteći mu da će, ako to ne učini, otkriti sve njegove tajne medijima tokom jedne od najgorih brakorazvodnih parnica u kraljevskoj istoriji.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Igra prestola: Elizabeta II, Čarls i Vilijam

Izvor: B92, 15.Mar.2014

Izgleda da se sa pogoršanjem zdravlja kraljice Elizabete II, borba za britanski tron sve više zaoštrava, tvrdi američki tabloid "Gloub"...Taj list na sajtu, u najavi teksta koji će izaći u broju od 24. marta, navodi da će kraljičin najstariji sin, princ Čarls, koji prema tradiciji ima pravo...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.