Hollywood u panici

Izvor: Domino Magazin, 29.Avg.2013, 11:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hollywood u panici

Zašto američki filmaši imaju problem

Novi gradonačelnik Los Angelesa Eric Garcetti proglasio je stanje opšte opasnosti od urušavanja poslovnog modela Hollywooda. Dva su problema! Filmovi donose sve manje para zbog čega filmska i televizijska produkcija napuštaju svoj tradicionalni dom i odlaze u druge zemlje. Tamo je jeftinije i lakše snimanje filmova.

Tako Britanija, Australija, Kanada i Novi Zeland imaju politiku podsticaja koja privlači producente. Najveći >> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << hitovi poput 'Iron Man 3' i 'Velikog Gatsbyja' snimani su upravo van SAD-a, dok će i novi 'Ratovi zvezda' bit biti snimljeni u Britaniji.

Garcetti kaže da je pred Hollywoodom niz velikih borbi, kako bi spasili poslovanje.

Nastavak na Domino Magazin...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.