Izvor: Domino Magazin, 29.Avg.2013, 11:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hollywood u panici
Zašto američki filmaši imaju problem
Novi gradonačelnik Los Angelesa Eric Garcetti proglasio je stanje opšte opasnosti od urušavanja poslovnog modela Hollywooda. Dva su problema! Filmovi donose sve manje para zbog čega filmska i televizijska produkcija napuštaju svoj tradicionalni dom i odlaze u druge zemlje. Tamo je jeftinije i lakše snimanje filmova.
Tako Britanija, Australija, Kanada i Novi Zeland imaju politiku podsticaja koja privlači producente. Najveći >> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << hitovi poput 'Iron Man 3' i 'Velikog Gatsbyja' snimani su upravo van SAD-a, dok će i novi 'Ratovi zvezda' bit biti snimljeni u Britaniji.
Garcetti kaže da je pred Hollywoodom niz velikih borbi, kako bi spasili poslovanje.







