Gde su danas zvezde Dinastije?

Izvor: B92, 03.Apr.2010, 07:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gde su danas zvezde "Dinastije"?

Sećate li se naramenica? Ženskih tuča? Spletkarenja? Neverovatnih raspleta? Šta se desilo sa glumcima najglamuroznije sapunice osamdesetih koji su punih devet godina „boravili” u našim domovima?

Džoan Kolins (Aleksis Karington)

Igrala je ultra glamuroznu Aleksis Kolins, glavnu kučku u seriji - previše seksepilnu poslovnu ženu odlučnu da uništi život bivšem suprugu Blejku. To je pokušavala iz petnih žila u sve 194 epizode (u koliko se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pojavljivala, od ukupno 217) između ostalog tako što se udala za Blejkovog glavnog suparnika Sesila Kolbija ili izazivanjem Kristlinog pobačaja.

I danas, u 76. godini, Džoan je u odličnoj formi, aktivna je na TV, filmu i u pozorištu. Napisala je i nekoliko knjiga. Trenutno je u (petom) braku sa pozorišnim menadžerom Persijem Gibsonom, koji je 32 godine mlađi od nje.

Linda Evans (Kristl Karington)

Igrala je Kristl, vernu suprugu Blejka Karingtona, u svih devet sezona i za to osvojila gomilu nagrada, uključujući i „Zlatni globus”. To je ujedno bio vrhunac njene karijere. Kad je serija završena, Linda (67) je prestala da glumi i sada vodi lanac fitnes centara.

Iako je izgledala besprekorno u „Dinastiji”, Evansova je posle toga postala poznata po brojnim estetskim operacijama i knjigama o lepoti i zdravlju.

Pre četiri godine vratila se na scenu, zaigravši u predstavi „Legends” (Legende) rame uz rame sa večitom rivalkom iz „Dinastije” Džoan Kolins.

Ema Sems (Felon Kolbi)

Zamenila je Pamelu Sju Martin koja je igrala svadljivu i razmaženu Felon u prvih 86 epizoda serije . Ema Sems (49) je igrala Felon i u seriji „Kolbijevi” (The Colbeys), u kojoj su je oteli vanzemaljci.

Kasnije se pojavljivala u nekoliko medicinskih serija („General Hospital”, „Doctors”, „Holby City”) a pre par godina je učestvovala u rijaliti šouu „Celebrity Scissorhands”. Tri puta se udavala i ima dvoje dece.

Džek Koleman (Stiven Karington)

Preuzeo je ulogu Stivena od Ala Korlija, koji je napustio snimanje posle 35 epizoda. Koleman (52) se kasnije se okušao kao scenarista i producent, a od 2006. igra Nou Beneta u naučno-fantastičnoj seriji „Heroji” (Heroes).

U braku je sa glumicom Bet Tusen, sa kojom ima kćer.

„Tek kad završite snimanje jedne uspešne serije shvatite kako je ovo surov posao" brutalno surov. Ali danas sam bolji glumac i imam veću 'težinu’ nego kad sam glumio Stivena u 24. i nosio blajhanu frizuru”, izjavio je jednom prilikom.

Ketrin Oksenberg (Amanda Karington)

Amanda je prvo zavela maminog verenika a posle se udala za princa Mihajla od Moldavije. Na venčanje su im upali teroristi i pobili skoro sve goste; bio je to jedan od najbizarnijih raspleta u istoriji sapunica.

Najstarija kćer Jelisavete Karađorđević, Ketrin Oksenberg (48) je pre „Dinastije” glumila princezu Dajanu u sapunici „Kraljevska romansa Čarlsa i Dajane” (The Royal Romance of Charles and Diana). Napustila je taj projekat posle dve godine (1986), ali je 1992. ponovo igrala Dajanu u TV filmu „Čarls i Dajana: Nesrećni do kraja života” (Charles and Diana: Unhappily Ever After). Devet dana tokom 1998. bila je u braku sa producentom Robertom Evansom, a godinu dana kasnije udala se za glumca Kaspera van Dina sa kojim odgaja petoro dece (dvoje zajedničke). Svi su 2005. učestvovali u rijaliti šouu „Oženio sam princezu” (I Married a Princess).

Džon Džejms (Džef Kolbi)

Veći deo vremena u „Dinastiji” Džef Kolbi je proveo razvodeći se i ponovo ženivši Blejkoviu kćer Felon. Njegov „pogled šteneta” bio je kao stvoren za brojne porodične drame kroz koje je prolazio, uključujući i otmicu Malog Blejka.

Džon Džejms (54) je igrao i u drugim sapunicama kao što su „Kolbijevi”, „Sva moja deca” (All My Children) i „Dok se svet okreće” (As The World Turns).

U braku je sa bivšom učesnicom takmičenja za Mis Australije sa kojom ima dvoje dece.

Heder Loklir (Semi Džo)

Igrala je Semi Džo, nećaku Kristl Karington i ljubavnicu Blejkovog biseksualnog sina Stivena. Imala je niz loših veza u seriji, uključujući i veridbu sa Džefom Kolbijem zbog čega se potukla sa Felon.

Iako je bila zvezda gledanih serija devedesetih „Melrouz plejs” (Melrose Place) i „Svi gradonačenikovi ljudi” (Spin City), Heder (48) nije imala sreće u poslednjoj deceniji. Karijera joj je bila u silaznoj putanji, borila se sa depresijom i privođena je zbog nesmotrene vožnje. Iza sebe ima dva propala braka sa rok zvezdama Tomijem Lijem (1986-1993) i Ričijem Samborom (1994-2007).

Majkl Nader (Deks Dekster)

Pre nego što je angažovan u „Dinastiji” kao treći suprug Aleksis Karington, Nader (65) je bio bodibilder u Los Anđelesu. Nakon uspeha na TV-u, dobio je brojne ponude u sličnim projektima, između ostalog i u seriji „Sva moja deca” odakle je otpušten jer je uhapšen zbog posedovanja droge. Posle toga se nije pojavljivao mnogo na malim ekranima; imao je epizodnu ulogu u seriji „Red i zakon”.

Saznajte više o smrti Džona Forsajta na stranicama sekcije Kultura

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.