Izvor: B92, 27.Feb.2009, 15:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dodeljena nagrada za "najgluplji izum"
Ovogodišnja nagrada "Lendfil" za najgluplji izum dodeljena je električnom kornetu, američkom pronalasku "za lenje lizače sladoleda", koji štedi jezik tako što automatski okreće smrznutu poslasticu.
Nagrada "Lendfil", koju je osnovao britanski novinar lista "Tajms" Džon Naiš, ima za cilj da skrene pažnju javnosti na štetne posledice koje donosi neobuzdano potrošačko društvo.
Ove godine glavnu nagradu poneo je električni kornet koji radi pomoću dve baterije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i koji, kao što se u reklami ističe, može da se pere u mašini za pranje suđa, a košta "svega" sedam evra.
Među dobitnicima ovogodišnje nagrade nalaze se i prostirka za avionska putovanja koja "ofucano avionsko sedište pretvara u udobnu fotelju, čistu od bacila, mrlja i mrvica koje su ostavili prethodni putnici", kao i motorna viljuška koja se sama okreće i uvrće špagete.











