Dobro delo beskućniku promenilo život

Izvor: B92, 05.Sep.2013, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobro delo beskućniku promenilo život

Bili Rej Haris je u februaru ove godine učinio nešto, što mu je iz korena promenilo život. Naime, jedna prolaznica, dajući mu novac, slučajno je u njegovu čašu ispustila i dijamantski verenički prsten.

Haris prsten nije prodao ni prisvojio već ga je čuvao sve dok se vlasnica Sara Darling nije vratila. Iako je nakratko, zbog teške životne situacije, razmišljao o tome da proda četiri hiljade dolara vredan prsten, ipak je odlučio da ga vrati.

"Ne mislim da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sam svetac, ali ni đavo", rekao je Haris kada je njegova priča dospela do novina.

Kako bi mu se zahvalili, Sara i njen suprug Bil Krejci započeli su da sakupljaju novac za Harisa ne bi li mu pomogli da život vrati u normalu.

"Verujemo da ćemo uz pomoć donacija prikupiti oko hiljadu dolara što će mu barem malo pomoći", rekla je Sara u martu za "Today". Ali ih je darežljivost ljudi iznenadila.

U samo tri meseca sakupili su više od 190 hiljada dolara, a advokat je Harisu pomogao da svoj novac pametno uloži. Harris je od tada kupio automobil i kuću koju polako renovira.

Međutim, to nije sve. Njegova porodica je videla priču i stupila sa njim u kontakt nakon 16 godina razdvojenosti.

Porodica je mislila da je Haris mrtav, a sad je u neprestanom kontaktu sa svojim nećacima.

"Kada razmišljam o prošlosti, kroz glavu mi prolazi samo to da sam zahvalan Bogu što se sve završilo. Vidim iste ljude, ali umesto da mi daju novac, pružaju mi ruku i čestitaju mi. To zovem američkim snom i želim da zahvalim ljudima koji su mi pomogli", rekao je Haris.

Mnogi veruju da je Haris donio sreću lokalnom klubu. Naime, Sara i njen suprug su odveli Harisa na nekoliko utakmica bejzbol tima Kanzas Siti Rojals i tim je pobedio u svakoj utakmici na kojoj se nekadašnji beskućnik pojavio.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dobro delo beskućniku promenilo život

Izvor: B92, 05.Sep.2013

Bili Rej Haris je u februaru ove godine učinio nešto, što mu je iz korena promenilo život. Naime, jedna prolaznica, dajući mu novac, slučajno je u njegovu čašu ispustila i dijamantski verenički prsten...Haris prsten nije prodao ni prisvojio već ga je čuvao sve dok se vlasnica Sara Darling...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.