Dobili smo i Ministarstvo smešnog hoda

Izvor: B92, 26.Jun.2014, 13:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobili smo i Ministarstvo smešnog hoda

U nizu besmislenih i besposlenih ministarstava koja krase sve zemlje ovoga sveta, posebno mesto svakako zauzima Ministarstvo smešnog hoda. Reč je o novoj igri iza koje stoje legendarni članovi Letećeg cirkusa Montija Pajtona.

Dobrodošli u Ministarstvo smešnog hoda! Ukoliko vas pamćenje ne služi najbolje, nije na odmet da vas podsetimo na čuveni pajtonovski skeč iz 1970. godine. U epizodi originalno nazvanoj “Face the Press”, svet je tada prvi put >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << upoznao britanskog funkcionera koji je odgovoran za razvoj smešnog hoda.

Džon Kliz, britanski glumac i jedan od Pajtonovaca, udahnuo je život dugonogom junaku koji je, između ostalog, poznat i po nesvakidašnjem, trapavom hodu.

Sada i svi fanovi Pajtonovog cirkusa, omiljenog širom planete, mogu da provere kako je to u cipelama ovog smešnog činovnika, zakvaljujući novoj igri koju su Pajtonovci predstavili 25. juna.

Aplikacija “MInistarstvo smešnog hoda” (Ministry of Silly Walks) dostupna je kako za iOS tako i za Android uređaje i može se preuzeti za 99 centi.

Cilj igre je da trapavog činovnika zadržite što duže na njegovim nogama i pređete što veću razdaljinu, suprotstavljajući se brojnim preprekama. Reč je o zvaničnom proizvodu Pajtonovaca praćenom čuvenom, zaraznom melodijom koja zauzima posebno mestu u svetu Letećeg cirkusa Montija Pajtona.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Dobili smo i Ministarstvo smešnog hoda

Izvor: B92, 26.Jun.2014

U nizu besmislenih i besposlenih ministarstava koja krase sve zemlje ovoga sveta, posebno mesto svakako zauzima Ministarstvo smešnog hoda. Reč je o novoj igri iza koje stoje legendarni članovi Letećeg cirkusa Montija Pajtona...Dobrodošli u Ministarstvo smešnog hoda! Ukoliko vas pamćenje ne služi...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.