Crvene cipelice iz Oza na aukciji

Izvor: B92, 24.Sep.2011, 15:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvene cipelice iz "Oza" na aukciji

Par crvenih cipela koje je Džudi Garland 1939. godine nosila u filmu ''Čarobnjak iz Oza'' naći će se na aukciji 16. decembra, a očekuje se da će dostići cenu od dva do tri miliona dolara, preneli su danas mediji.

Na aukciji će biti jedan od četiri preostala para cipelica, koje je Džudi Garland nosila u ulozi devojčice Doroti u sceni u kojoj tri puta lupi petama da bi se vratila svojoj kući u Kanzas.

Aukcija će se održati u decembru u organizaciji aukcijske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kuće ''Profiles in history'' u Los Anđelesu.

''Ovo je najznačajniji filmski rekvizit na svetu. Nema ničeg tako poznatog'', rekao je vlasnik aukcijske kuće Džo Madalena, koji očekuje da će ponude stići sa svih strana sveta.

Jedan par ovih cipela koje su upotrebljene u filmu nalazi se u muzeju ''Smithsonian'' u Vašingtonu, drugi je kod privatnog kolekcionara, dok je treći par ukraden iz muzeja ''Džudi Garland'' u Minesoti.

Cipelice koje će se naći na aukciji obeležene su oznakom ''# 7 Džudi Garland'' u dobrom su stanju, sem što na peti imaju male ogrebotine.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Cipele za tri miliona dolara

Izvor: NoviMagazin.rs, 24.Sep.2011

Par crvenih cipela koje je Džudi Garland 1939. godine nosila u filmu 'Čarobnjak iz Oza' naći će se na aukciji 16. decembra, a očekuje se da će dostići cenu od dva do tri miliona dolara.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

DOROTINE CRVENE CIPELICE NA PRODAJI

Izvor: Kurir, 24.Sep.2011

LOS ANĐELES - Par crvenih cipela koje je Džudi Garland 1939. godine nosila u filmu "Čarobnjak iz Oza" naći će se na aukciji 16. decembra, a očekuje se da će dostići cenu od dva do tri miliona dolara, preneli su danas mediji...Na aukciji će biti jedan od četiri preostala para cipelica, koje...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.