Član grupe Riblja čorba u bolnici: Dobio sam visoku temperaturu

Izvor: B92, 15.Nov.2020, 15:36

Član grupe "Riblja čorba" u bolnici: "Dobio sam visoku temperaturu"

Basista rok grupe "Riblja čorba" Miša Aleksić (67) zaražen je koronavirusom i u petak je smešten u Kliničko-bolnički centar "Bežanijska kosa".

Tamo je smešten posle nekoliko dana samoizolacije kod kuće, na insistiranje i urgiranje menadžera Baneta Obradovića, koji je proletos i sam preležao kovid 19.

"Bio sam pozitivan na PCR testu i dva-tri dana sam bio kod kuće, misleći da će mi biti bolje uz vitamine i adekvatnu ishranu", kaže Aleksić.

"Međutim, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dobio sam visoku temperaturu koja nije htela da spadne ispod 39 stepeni, a skener pluća pokazao je da imam pneumoniju, zbog čega sam sada na bolničkom lečenju. Upala pluća je najopasnija kod korone", dodao je on.

O osoblju KBC "Bežanijska kosa" ima samo reči hvale.

"Osoblje je divno, sve medicinske sestre i doktori su ljubazni prema svakom pacijentu. Evo, baš mi je malopre jedna sestra ponudila duplu večeru" kaže on.

Dodao je da je počeo da prima terapiju.

"Iskreno se nadam da ću ovde ostati 10 do 15 dana, a onda biti pušten kući. Međutim, reč lekara je presudna", zaključuje Aleksić, a prenosi "Blic".

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.