Čistoća nije dobra za zdravlje

Izvor: Domino Magazin, 27.Nov.2009, 01:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čistoća nije dobra za zdravlje

Previše kupanja štetno za organizam

Deci treba dozvoliti da se ponekada i uprljaju, pošto preterana čistoća narušava sposobnost imunog sistema da se zaštiti. Pored toga, novo istraživanje je dokazalo da previše čistoće narušava floru kože čime se sprečava normalno zarastanje rana.

Bakterije koje žive na površini kože pomažu obnovu ćelija i oporavak od povreda. One se prevelikom higijenom ubijaju čime se sprečava prirodno izlečenje, piše magazin Natural Medicine. Istraživanje je dokazalo i da je izloženost običnim bakterijama važna za sprečavanje alergija u životu.

Nastavak na Domino Magazin...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.