Britanija spremna za napad zombija

Izvor: B92, 28.Dec.2012, 15:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Britanija spremna za napad zombija

Ukoliko zemlju napadnu zombiji, Ministarstvo odbrane ima detaljno razrađen plan za spasavanje sveta, saopšteno je iz britanske vlade.

Vest o akcionom planu šokirala je stanovnike Velike Britanije pred kraj godine, taman kada smo preživeli najavljeni smak sveta. Do informacija o odbrambenom planu došao je novinar lista „Daily Telegraph“, kada je shodno zahtevu za pristup informacijama od javnog značaja tražio informacije o planovima vlade u slučaju različitih apokalipsi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i pošasti.

Sasvim nenadano, od Ministarstva odbrane stigao je dopis u kojem se, između ostalog navodi da postoji detaljno razrađen plan u slučaju da zemlju pokušaju da osvoje horde zombija.

U slučaju napada zombija, Ministarstvo će pružiti svu planiranu i neophodnu pomoć stanovništvu, ali neće preuzeti ulogu državnih vođa od izabrane vlasti, navodi se u saopštenju, uz dodatak da se u detaljan plan ne može dobiti uvid zbog stroge poverljivosti informacija.

Zanimljivo je da brojni Britanci koriste pravo na pristup informacijama od javnog značaja kako bi proveravaliinformacije kojima vlasti raspolažu o zombijima, mađioničarima, vešticama...

Tako je prošle godine gradska vlast u Lesteru javno morala da prizna da ne postoje posebne pripreme za napade zombija, nakon što su na sličan način do informacija o „odbrambenom planu“ došli brojni građani.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.