Izvor: B92, 29.Jul.2019, 08:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Ako umrem....": Zašto Srbi "beže" od testamenta?
U svetu je praksa da i mladi pišu testament, međutim, kod nas postoji animozitet. Naši građani se plaše da pišu testament jer smatraju da će zato ubrzo umreti. U Srbiji se obično ljudi odlučuju da napišu svoju poslednju volju kada se razbole, kada zađu u starost ili kad naglo steknu veću sumu novca.
Prema podacima, samo 25 odsto Srba odluči da sastavi testament i na taj način osigura svoje potomke.
"Meni praksa govori d aje taj procenat možda i manji. Prosečan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << građanin Srbije razmišljenje o testamentu počinje rečima, ako umrem. Ljudi iz različitih razloga neće ili malo koriste pisanje testamenta", rekao je za TV Prva advokat Aleksandar Cvejić, te dodao da malo mladih piše testament iz prostog razloga što ne poseduju još ništa.
Teolog i psihoterapeut Marija Joksimović rekla je da ljudi testament izbegavaju jer on "nagoveštava temu smmrti".
"To je jedan univerzalnih ljudskih strahova koji svaki čovek na ovom svetu ima i to je onda samim tim jedna neprijatnost koju ljudi izbegavaju", rekla je Joksimović.
Pogledajte više u prilogu:










