Ajkule počinju da Twittuju

Izvor: Domino Magazin, 30.Dec.2013, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ajkule počinju da Twittuju

U Australiji i to je stvarno dobra vest

Nešto čudno se dešava sa ajkulama u Australiji. I čini se da su dosta besne. Iz nekog razloga su u poslednje dve godine ubile šestoro kupača što se nikada pre nije desilo.

I zato su vlasti odlučile da ubiju svaku ajkulu koja se približi plaži na kilometar.

Ali naučnici iz organizacije Surf Life Saving Western Australia imaju bolju ideju. Oni su 320 ajkula opremili posebnim senzorima koji prate njihovu lokaciju. I koja se onda prikazuje na posebnom Twitter nalogu kako bi surferi znali koje plaže da izbegavaju.

Dakle, ajkule Twittuju. Fina ideja a i korisna za ljude i ajkule...

Nastavak na Domino Magazin...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.