Zavisnost majki od dečjeg smeha

Izvor: S media, 02.Sep.2009, 12:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zavisnost majki od dečjeg smeha

Dečji osmeh kod majki dovodi do osećaja užitka sličnog onom koji prati konzumiranje droge, pokazala je analiza rada mozga žena koju su sproveli američki naučnici.

Rezultati analize rada mozga kod 28 žena mogu objasniti posebno snažnu povezanost izmedju majki i dece, piše stručni časopis "Pediatriks".

Ispitanicama su za potrebe studije pokazivane fotografije njihove dece, što je dovodilo do povećanja aktivnosti u delovima mozga za koje je već poznato da >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << su povezani s razvojem zavisnosti od droga.

Najjača reakcija kod majki je zabeležena nakon što su im pokazane fotografije njihove nasmešene dece, dok su fotografije uplakane dece izazivale reakcije sličnije onima nakon što su ispitanicama bile pokazane fotografije nepoznate dece.

Istraživači očekuju da će njihova studija omogućiti bolje razumevanje slučajeva u kojima se nije formirala povezanost izmedju majke i deteta, što može dovesti do zlostavljanja, zanemarivanja i otežanog razvoja deteta.

Izvor: S media

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.