Izvor: RTS, 03.Okt.2015, 20:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zemljotres u Čelsiju, Murinjo opleo po igračima!
Žoze Murinjo grmi, niko nije dobar, svi moraju da se poprave. Bez dlake na jeziku brutalno je iskritikovao sve igrače. Na udaru su se našli Branislav Ivanović, Oskar, Aspilikueta, Nemanja Matić, Teri,... Sve u cilju da prodrma ekipu koja je prošle godine osvojila titulu.
Hemija tima je poremećena, očajni rezultati ekipe dodatno su uzdrmali samopouzdanje tima, a kap koja je prelila čašu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << gorčine kod Murinja bio je poraz protiv porta u Ligi šampiona. Murinjeo više nije birao reči opleo je po svima.
Oskar od početka sezone ima problema sa Murinjom od kako je ovaj mlako regovao na Oskarov fantastičan pogodak protiv Svonsija na otvaranju Premijer lige, tako da ni sada nisu izostale oštre kritike na njegov račun. Aspilikueti je poručio da igra na tom mestu samo zato što nema zamenu inače bi se preselio na klupu, a možda i na tribine.
Sledeći na udaru je bio naš Branislav Ivanović, za njega je „posebni" rekao da ukoliko se ne popravi izvesno je da će završiti na klupi. Nemanji Matiću je zamerio da mu je bilo potrebno suviše kontakata da bi iskontrolisao loptu.
Na udaru je bio i Džon Teri iako je poslednje dve utakmice presedeo na klupi. Bez obzira na njegovo neprocenjivo iskustvo Teri pognute glave kaže da će se izboriti za svoje mesto u srcu odbrane.
Neki su izbegli Murinjov gnev poput Fabregasa i Koste. „Posebni" definitivno pokušava da prodrma svlačionicu i razbesni igrače da pokažu žar i želju za borbom i dokažu koliko vrede. U sredu, nakon što su igrači vratili iz Porto, on ih je pozvao na sastanak da se ponovo potvrdi svoj autoritet. Suština njegovog obraćanja ekipi bio je da im kaže da je uveren da i dalje ima njihovu podršku, da je sve pod kontrolom dok pokušavaju da se izvuku iz ove situacije.
Pogledaj vesti o: Zemljotres, Liga Šampiona











