Izvor: NoviMagazin.rs, 17.Apr.2016, 11:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić uputio saučešće predsedniku Ekvadora
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas saučešće predsedniku Ekvadora Rafaelu Korei i porodicama nastradalih u snažnom zemljotresu koji je pogodio tu zemlju.
"Sa tugom smo primili vest o nastradalima i povređenima u zemljotresu koji je pogodio Vašu zemlju, kao i o velikoj materijalnoj šteti koju je pričinio. Stanovnicima Ekvadora u ovim teškim trenucima upućujem reči ohrabrenja >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << i podršku da se izbore sa posledicama tragičnog događaja", naveo je u telegramu Vučić.
U snažnom zemljotresu jačine 7,8 stepeni Rihterove skale koji je prošle noći pogodio Ekvador poginulo je najmanje 77 ljudi, a više od 500 ljudi je povređeno, saopštile su vlasti te zemlje.















