Izvor: Prva.rs, 24.Mar.2014, 11:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šarić negirao krivicu
Šarić je rekao se ne oseća krivim ni pojednoj optužnici, niti po jednoj tački. “Sve je to jedna velika laž”, rekao je u kratkom izjašnjenju o krivici i dodao da "još nije optužen samo za zemljotres". U nastavku suđenja njemu i pripadnicima njegove kriminalne grupe prilikom izjašnjavanja o ličnim podacima Šarić je rekao da je državljanin Srbije. “Ja sam srpski državljanin, ali su političari zbunili i mene. Imao >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << sam još samo slovačko državljanstvo, ali ne znam da li ga još imam”, rekao je Šarić. Na pitanje sudije šta poseduje od imovine rekao je “više ništa”. Sudija Siniša Petrović ga je upitao kakvi su mu prihodi , na šta je odgovorio da ga sad "izdržava država" i dodao: “Stvarno ne znam šta da odgovorim, samo mogu da pohvalim zatvorskog kuvara”. Sve optužnice je primio, ali su mu, kako je rekao, bila potrebna dva stražara da ih unese u ćeliju. “Samo još nisam optužen za zemljotres”, rekao je on i na opasku suda da pazi šta govori, objasnio je da je nakon toliko godina medijskog linča malo ogorčen. Sudija Siniša Petrović ga je upitao kakvi su mu prihodi , na šta je odgovorio da ga sad "izdržava država" i dodao: "Stvarno ne znam šta da odgovorim, samo mogu da pohvalim zatvorskog kuvara". Sve optužnice je primio, ali su mu, kako je rekao, bila potrebna dva stražara da ih unese u ćeliju. "Samo još nisam optužen za zemljotres", rekao je on i na opasku suda da pazi šta govori, objasnio je da je nakon toliko godina medijskog linča malo ogorčen.
Na početku izlaganja svoje odbrane Sarić je ponovio da su optužbe protiv njega laž i dodao da je "sve to obmana bivšeg režima da zamagli svoje lopovluke". "Ja u ovoj zemlji nisam ništa uradio, nisam ni mrava zgazio i zato me čudi i boli medijska satanizacija", rekao je optuženi. On je naveo da je "sarađivao sa mnogim uticajnim ljudima u ovoj državi" i zapitao kako su "oni i dalje tu gde jesu, a ja sam ovde". Šarić je rekao da mu je tokom pet godina medijske hajke najteže padalo povezivanje sa ubistvima. "Sećam se kad je uhapšen Sretko Kalinić. Probudim se ujutru, upalim televizor i čujem "sve ovo je naređivao Darko Šarić"", rekao je on, navodeći da se osećao "kao u američkim filmovima, kad se nekom sve stavlja na teret ali se na kraju se ipak spase". "Nadam se da će tako biti i u mom slučaju", rekao je Šarić vidno nervozan, rasejan i uznemiren. Zamolio je sud za pauzu da bi se "malo sabrao" jer je, kako je naveo i posle mnogo razmišljanja šta će da kaže, "sada malo zbunjen".
Šarić: "Sarađivao sam sa uticajnima, otkriću ko mi je smestio"
Izvor: Prva.rs, 24.Mar.2014
Šarić je rekao se ne oseća krivim ni pojednoj optužnici, niti po jednoj tački..“Sve je to jedna velika laž”, rekao je u kratkom izjašnjenju o krivici i dodao da "još nije optužen samo za zemljotres"...U nastavku suđenja njemu i pripadnicima njegove kriminalne grupe prilikom izjašnjavanja...
















