Novi život iz pepela

Izvor: Danas, 16.Mar.2011, 17:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi život iz pepela

Kao mnoge federalne države, i Argentina je podeljena na provincije s priličnom autonomijom, a jedna od njih, možda najomiljenija zbog ogromnih količina odličnog vina koje se u njoj proizvodi, jeste Mendoza. Istim imenom zove se i njen od oko 200.000 stanovnika glavni grad koji je dva puta, uvek s podjednakim entuzijazmom i podjednakom brzinom građen: Godine 1561. podigli su ga susedni Čileanci, 30 godina kasnije razorio ga je zemljotres, da bi ga ubrzo Argentinci ponovo izgradili. Ali na određen, neuobičajen način: bez oblakodera, bez uskih ulica jer je procenjeno da su široki bulevari i niske zgrade najbolja zaštita od ovde dosta čestog drmanja tla.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.