Izvor: Danas, 16.Mar.2011, 17:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi život iz pepela
Kao mnoge federalne države, i Argentina je podeljena na provincije s priličnom autonomijom, a jedna od njih, možda najomiljenija zbog ogromnih količina odličnog vina koje se u njoj proizvodi, jeste Mendoza. Istim imenom zove se i njen od oko 200.000 stanovnika glavni grad koji je dva puta, uvek s podjednakim entuzijazmom i podjednakom brzinom građen: Godine 1561. podigli su ga susedni Čileanci, 30 godina kasnije razorio ga je zemljotres, da bi ga ubrzo Argentinci ponovo izgradili. Ali na određen, neuobičajen način: bez oblakodera, bez uskih ulica jer je procenjeno da su široki bulevari i niske zgrade najbolja zaštita od ovde dosta čestog drmanja tla.












