Smrtonosna EHEC i u Austriji

Izvor: B92, 28.Maj.2011, 15:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smrtonosna EHEC i u Austriji

Prvi slučajevi zaraženih smrtonosnom bakterijom EHEC (Enterohaemorrhagische Escherichia coli), koja je već odnela više života u Nemačkoj, zabeleženi su i u Austriji.

Austrijsko Ministarstvo zdravlja je saopštilo da je infekcija bakterijom EHEC utvrđena kod dvoje Nemaca, koji su upućeni u bolnicu nakon što su imali krvave prolive.

Prve analize u bolnici u austrijskoj pokrajini Gornja Austrija su potvrdile infekciju dvojice muškaraca iz Nemačke smrtonosnom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bakterijom, navodi se u saopštenju. Dvojica Nemaca su dve nedelje biciklima putovali sa severa Nemačke do Austrije. Pre tri-četiri dana primetili su simptome bolesti, naglasila je Pamela Rendi-Vagner, šefica sektora za javno zdravlje u austrijskom Ministarstvu zdravlja.

Pošto je vreme inkubacije ove bakterije do deset dana ne može se tačno reći gde su se Nemci inficirali. Inače, u Nemačkoj se broj inficiranih popeo na preko 600 ljudi, od kojih je šest ljudi umrlo usled infekcije bakterijom koja može da razori bubrege i mozak, a čiji su simptomi težak i krvav proliv koji može da dovede do smrti.

Foto: marganz / sxc.hu

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.