Orgazam moguć posle raka prostate

Izvor: B92, 20.Feb.2012, 11:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Orgazam moguć posle raka prostate

Većina muškaraca koji su operisali rak prostate i dalje može da doživi orgazam ako nervi koji okružuju žlezdu prostate nisu uklonjeni.

Starost muškarca i broj pošteđenih nerava igraju glavnu ulogu u sposobnosti za doživljavanje vrhunca nakon operacije, kažu istraživači sa Kornel univerziteta.

Orgazam je verovatniji za osobe ispod 60 godina kojima su ostavljeni nervi sa obe strane. Šanse za vrhunac opadaju za 10% do 83% kod onih koji imaju više od 60 godina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << čak iako nervi nisu uklonjeni.

Upitnici koje je popunilo 156 muškaraca otkrivaju da 82% njih skoro uvek doživljava orgazam, 10% povremeno, 1,7% retko. Oko 3% izjavilo je da ima bolne orgazme.

Foto: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Orgazam moguć posle raka prostate

Izvor: medio.rs, 20.Feb.2012

Većina muškaraca koji su operisali rak prostate i dalje može da doživi orgazam ako nervi koji okružuju žlezdu prostate nisu uklonjeni.

Nastavak na medio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.