Izvor: B92, 18.Okt.2011, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi Sad: trudnicama cela plata
Novosadskim trudnicama će ubuduće biti isplaćivan pun iznos zarade, zahvaljujući finansijskim sredstvima obezbeđenim za tu namenu u gradskom budžetu, saopštio je danas Kabinet gradonačelnika Igora Pavličića.
Izmenama i dopunama Odluke o budžetu grada Novog Sada, usvojenim u junu, opredeljena su sredstva za pomoć zaposlenim trudnicama za vreme privremene sprečenosti za rad, zbog bolesti ili komplikacija u vezi s trudnoćom.
Nacrtom odgovarajuće odluke, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je pripremila Gradska uprava za socijalnu i dečju zaštitu, predviđeno je da zaposlena trudnica koja ima prijavljeno prebivalište na teritoriji Novog Sada za vreme bolovanja ostvaruje pravo na pomoć u visini razlike između iznosa naknade zarade koju ostvaruje iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja do punog iznosa osnova naknade zarade.
Način i rokovi prenosa novca za tu namenu biće precizirani sporazumom koji će zaključiti grad Novi Sad i Republički fond za zdravstveno osiguranje, a odluka će biti razmatrana na sednici Skupštine grada ovog meseca.
Pravo zaposlenih trudnica primenjivaće se od isplate naknade za oktobar ove godine, obavljene na teret sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja, navedeno je u saopštenju.





