Izvor: Mondo, 23.Jul.2016, 12:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na šta ste vi gadljivi?
Kada psiholozi pitaju ljude širom sveta šta im izaziva najveće gađenje, obično se u odgovorima pojavljuju neke zajedničke stvari.
Foto: Guliver/Getty/Thinkstock
Najčešće su to telesne izlučevine koje mogu da šire zarazu, kao što su emezis (sadržina želuca), pljuvačka, izmet, krv.
Zaključak koji se sam po sebi nameće jeste da nam se odgovor organizma u obliku osećaja gađenja tokom evolucije razvio kao odbrana od zaraza.
Posebno >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je zanimljivo da je taj odbrambeni sistem usvojen i u okviru našeg osećaja morala, koji je, posmatrano s evolutiovne tačke gledišta, daleko novija pojava.
Tako mnogi ljudi izjavljuju da nikada ne bi obukli košulju koji je nosio Adolf Hitler, kao da bi, noseći je, na neki način mogli da budu zaraženi zlom, piše "Politikin Zabavnik".
Šta u vama izaziva osećaj gađenja? Pišite nam u komentarima...





