Izvor: Stetoskop.info, 12.Okt.2018, 02:51

Medikamentozni rinitis (zavisnost od kapi za nos)

Medikamentozni rinitis (zavisnost od kapi za nos)

Medikamentozni rinitis može da se javi u svim uzrastima, a podjednako pogađa muškarce i žene. Iako postoje jasna pravila za korišćenjekapi za nos, medikamentozni rinitis nije retkost. Istraživanja pokazuju da 1-9% svih pacijenata koji se javljaju alergologu ili lekaru ORL imaju ovaj problem. Ipak, iako su kapi za nos najčešći, nisu i jedini uzrok.  Medikamentozni rinitis mogu da izazovu i antihipertenzivi,hormoni, nesteroidni antireumatici. 

Nastavak na Stetoskop.info...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Stetoskop.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Stetoskop.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.