Koji narod sveta je najporočniji?

Izvor: B92, 02.Maj.2012, 14:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koji narod sveta je najporočniji?

Česi su se ove godine obreli kao prvi na listi "najporočnijih" naroda sveta rangiranih prema tome koliko su podložni bolestima zavisnosti, drogama, alkoholu ali i kockanju.

Na rang listi 57 zemalja kod kojih je agencija Blumberg poredila koliko u proseku njihovi žitelji popiju alkohola, popuše cigareta, konzumiraju droga ili koliko utroše na kockanje, a na osnovu podataka Svetske zdravstvene organizacije i UN, Česi su ubedljivo prvi a za njima su Slovenci.

Na listi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zemalja sa žiteljima podložnim porocima slede Australija, Jermenija i Španija.

Srbija nije na rang listi 57 zemalja budući da su poređene samo zemlje za koje su dostupni podaci u svim kategorijama.

Sa zapadnog Balkana u prvih 10 ušle su još i Hrvatska, na 9. mestu, i Bosna i Hercegovina na 10.

Česi su svoje neslavno prvenstvo zaslužili zbog najveće potrošnje alkohola, ali takođe vode i u drogama, pošto je među njima najviše pušača marihuane a po potrošnji ekstazija su drugi.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Česi najporočniji narod na svetu

Izvor: S media, 02.Maj.2012

Česi su se ove godine obreli kao prvi na listi "najporočnijih" naroda sveta rangiranih prema tome koliko su podložni bolestima zavisnosti, drogama, alkoholu, ali i kockanju

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.