Biontek priprema vakcinu protiv omikron soja

Izvor: B92, 29.Nov.2021, 16:11

Biontek priprema vakcinu protiv omikron soja

Nemačka farmaceutska kuća Biontek saopštila je danas da je počela da radi na potencijalnoj vakcini usmerenoj protiv omikron soja koronavirusa, iako još nije jasno da li će morati da prerađuje već postojeću antikovid vakcinu urađenu u saradnji sa Fajzerom.

Razvitak prilagođene vakcine je deo kompanijskog standarda u odnosu na pojavljivanje novih sojeva, naveo je Biontek.

"Prvi koraci u razvijanju potencijalne nove vakcine preklapaju se sa istraživanjem o tome >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da li će uopšte biti potrebno praviti novu vakcinu", dodaje se u saopštenju, preneo je Rojters.

Biontek je u petak naveo da očekuje više laboratorijskih podataka u naredne dve nedelje kako bi se utvrdilo da li je potrebno da se pravi vakcina samo protiv omikrona.

Kompanija Moderna je takođe saopštila da će preradit postojeće antikovid vakcine za buduće buster doze.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.