Rumuni zabranili Nymphomaniac II

Izvor: B92, 29.Jan.2014, 21:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rumuni zabranili "Nymphomaniac II"

Rumunska agencija za kontrolu filmova zabranila je prikazivanje u domaćim bioskopima nastavka sage Larsa fon Trira o seksualnom putu jedne žene "Nymphomaniac II".

Odluku rumunskog regulatora, po kojoj je film unpared ocenjen kao "neprikladan za prikazivanje", distributeri su ocenili kao akt bez presedana u Evropi.

Kako prenosi AP, film kontroverznog danskog reditelja je trebalo da ima svoju premijeru 7. februara u Bukureštu, ali je Nacionalni centar za kinematografiju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << danas saopštio distributerskoj kući Indipendens film, da će "Nymphomaniac II" dobiti oznaku IM 18 XXX, što znači da će biti zabranjen za mlađe od 18 godina i širu publiku.

U Indipendens filmu ističu da je to "jedinstven slučaj cenzure u Evropi" i da će se žaliti na odluku o zabrani filma. Predsednica komiteta za kulturu senata, Đorđika Severin, kritikovala je odluku Centra za kinematografiju, ističući da se "Nymphomaniac I" već prikazuje u rumunskim bioskopima.

Film u dva dela govori o erotskim doživljajima žene od rođenja do njene 50. godine. Jedan od trejlera za ovaj film bio je zabranjen na JuTjubu zbog eksplicitnih scena seksa.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nimfomanijak II zabranjen u Rumuniji

Izvor: Nezavisne Novine, 29.Jan.2014

BUKUREŠT - Rumunska agencija za kontrolu filmova zabranila je prikazivanje u domaćim bioskopima najnovije ostvarenje Larsa fon Trira "Nimfomanijak II".

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.