Izvor: S media, 20.Sep.2011, 14:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Beogradski festival cveća" u parku "Manjež"
"Beogradski festival cveća" biće održana 24. i 25. septembra u parku "Manjež". Cilj učesnika tradicionlanog Festivala je da se ozeleni grad i oplemene javni prostori.
Manifestacija izložbenog, zabavnog i edukativnog karaktera "Beogradski festival cveća" biće održana 24. i 25. septembra, uz učešće velikog broja izlagača i učesnika čiji je rad inspirisan ekologijom, prirodom, cvećem i zaštitom životne sredine.
Cilj učesnika tradicionlanog >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Festivala je da se ozeleni grad, oplemene javni prostori i istovremeno probudi mašta njihovih kreatora i korisnika, saopštili su danas orgnizatori.
Park "Manjež" je domaćin ovogodišnje manifestacije, koja se održava uz značajnu podršku gradskog Sekretarijata za zaštitu životne sredine, opštine Savski venac, "Gradskog zelenila", "Srbija šuma", Turističke organizacije Beograda i brojnih partnera i učesnika.
Multimedijalni program drugog Beogradskog festivala cveća kreiran je za publiku različitih uzrasta i intresovanja kako bi bila pokrenuta neka od savremenih pitanja urbane ekologije.
Festival cveća se, tvrde organizatori, zalaže za obnovu, zaštitu i vrednovanje parkova, zelenih površina i urbanih pejzaža kao preduslova za kvalitetan život u gradovima.
Kroz sedam programskih zona posetioci će moći da pogledaju brojne instalacije, projekte sadašnjosti i budućnosti koji pokazuju kreativnost i inovativnost profesionalaca i onih koji će to postati, prisustvuju umetničkim performansima, čuju muzički program studenata Muzičke akademije.
Posetioci će, takođe, moći da pogledaju i interaktivnu izložbu "Brzi crteži-promene" Akademije lepih umetnosti, učestvuju u origami radionici Fakulteta primenjenih umetnosti iz Beograda kao i u interaktivnoj instalaciji studenata Fakulteta primenjenih umetnosti i da zajedno sa studentima razlistaju i ušarene "Drvo lepih želja" svojim ekološkim porukama.
Na Beogradskom festivalu cveća posetioci će moći i da se opuste, druže i uživaju u aroma pikniku, u ambijentu začinjenom aromatičnim biljkama, da se upoznaju sa duhom japanske umetnosti kroz istoriju i stilove ikebana, umetnosti bonsaija ili kreiranje zen-vrtova.
Na ovaj način Festival simbolično pruža podršku i odaje poštu Japanu i japanskoj kulturi.
Čačak: Međunarodni festival animiranog filma
Počinju 46. "Mokranjčevi dani"
U okviru manifestacije posetiocima će biti ponuđeno i sezonsko cveće, cvetni aranžmani kao i detalji za enterijer i eksterijer kojima će moći da oplemene svoj dom.
Posebno mesto na Festivalu dobiće najmlađi Beograđani kroz takmičenja i radionice "Šumarski višeboj", "Moja prva biljka", "Bojanka biodiverziteta" i "Reciklaža nije foliraža".
(Tanjug)
"Cvetni" vikend u Beogradu
Izvor: Mondo, 20.Sep.2011
"Beogradski festival cveća", manifestacija posvećena ekologiji, prirodi, cveću i zaštiti životne sredine, biće održan 24. i 25. septembra u parku Manjež.

















