Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Avg.2015, 09:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Vraćanje mozgova" u Srbiju
Obrazovani ljudi sa ovih prostora prethodnih decenija u potrazi za kvalitetnijim i srećnijim životom odlaze u inostranstvo. "Odliv mozgova", kako se to popularno kaže, definitivno nije problem samo naše zemlje, već i svih bivših jugoslovenskih republika. Danas na međunarodni dan mladih donosimo nešto drugačiji primer. Uspešni mladi čovek, koji se posle školovanja u inostranstvu, odlučio na povratak i ostvarivanje svoje karijere u Srbiji.
Detinjstvo, odrastanje, osnovna, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << srednja škola, i fakultet bili su mu vezani za Novi Sad. Potom sledi odlazak u inostranstvo na nastavak školovanja, i reklo bi se već viđeni scenario, gde još jedan školovani mladi čovek odlazi preko granica naše države u potrazi za boljim životom, na mesto gde se više ceni i poštuje znanje i stručnost. Primer Miloša Stojakovića sada vanrednog profesora na PMF-u, na departmanu za matematiku i informatiku je međutim nešto drugačiji.
Odluka o povratku u našu zemlju, i ovdašnjem građenju akademske karijere, svakako nije bila laka. Pogotovo ako se ima uzme u obzir, kakve su sve ponude stizale na Miloševu adresu.
Veliko priznanje za naučni rad, kojem se bio posvetio po povratku u našu zemlju, usledilo je 2008. godine, kada je dobio nagradu "Dr Zoran Đinđić'', za najboljeg mladog naučnika. To je kako sam kaže, bila potvrda uspeha, i znak da nije pogrešio što je odlučio da se vrati. Ipak, njegovo razvijanje u naučnom smislu, i dalje vezuje za inostranstvo.
Kaže da uživa u svom poslu, i radu sa studentima.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...


