Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Jun.2015, 20:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veterničani neće višespratnicu
U Veterniku je danas oko 16 časova održan protest nezadovoljnih stanovnika tog naselja koji pokušavaju da spreče izgradnju višespratnica.
Građani Veternika tvrde da je poslednja dva meseca u toku procedura donošenja Plana generalne regulacije naselja Veternik (PGR), koja bi trebalo da posluži kao osnova za dalji razvoj tog mesta.
U tom planu navodi se i izgradnja četvorospratnog stambenog bloka od 6.200 kvadratnih metara (oko 250 stanova) na lokaciji na Bregu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << na kraju ulice Vojvode Bojovića.
Grupa građana koja je podnela primedbe na PGR u zakonskom roku, a u vezi sa stopiranjem ovakve namere, tvrdi da je na javnoj raspravi naišla na veliki otpor nadležnih institucija.
Oni smatraju da stambenom bloku nije mesto u Veterniku "već tamo gde se zgrade i nalaze".
Oni su naveli i da su "zabrinuti za svoju bezbednost, jer u takvim socijalnim sredinama postoji veći stepen delikvencije".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









