Većina srčanih udara na železničkim stanicama

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Apr.2015, 07:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Većina srčanih udara na železničkim stanicama

Većina srčanih udara na javnim mestima u Francuskoj događa se na železničkim stanicama zbog stresa od putovanja vozom, saopštili su danas francuskim naučnici.

"Učestalost infarkta je veća na železničkim stanicama zbog iracionalnog straha da će putnik zakasniti na voz. Taj strah se zove siderodromofobija", naveli su naučnici, a prenela francuska televizija Frans 2.

Putnici su na železnički stanicama izloženi velikim gužvama što izaziva kod mnogih stres >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << koji može da dovede do srčanog udara.

Naučnici zbog toga savetuju da na železničkim stanicama budu postavljeni defibrilatori, uređaji koji se koristi u slučaja prestanka rada srca.

Francuzi više putuju vozom nego autobusom, posebno na međugradskim relacijama jer na tim linijama saobraćaju brzi vozovi (TGV).

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Stres u javnom prevozu neke košta života

Izvor: B92, 12.Apr.2015

Većina srčanih udara na javnim mestima u Francuskoj događa se na železničkim stanicama zbog stresa od putovanja vozom, saopštili su francuskim naučnici..."Učestalost infarkta je veća na železničkim stanicama zbog iracionalnog straha da će putnik zakasniti na voz. Taj strah se zove siderodromofobija",...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.