Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Avg.2018, 09:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Umetnici "okupirali" Sombor
U Somboru je sinoć počela Art okupacija, program u koji na nekoliko lokacija u gradu izvode mladi slikari, glumci, muzičari.
Sombor su umetnošću "okupirali" studenti Akademije umetnosti iz Novog Sada, Fakulteta umetnosti Zvečan - Kosovska Mitrovica, Akademije umetnosti iz Banja Luke, Fakulteta za muziku i ples iz Bratislave, Fakulteta muzičke umetnosti iz Beograda i Filološko umetničkog fakulteta iz Kragujevca.
Likovni umetnici svoj rade predstavljaju sve tri >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << festivalske večeri na Trgu Svetog Đorđa.
Studenti će dramski program prirediti večeras, od 21 sat, na platou ispred Narodnog pozorišta Sombor. Biće izvedena antička drama "Antigona" u produkciji Akademije umetnosti u Banja Luci. Sutra će na to istom mestu student Fakulteta umetnosti iz Zvečana izvesti predstavu "Čudo u Šarganu".
Sva tri dana festivala u 21 sat na platou Galerije "Milan Konjović" biće odigran komad "Laku noć, majko", koju su pripremili studenti Akademije umetnosti Novi Sad.
U dvorištu Gradske biblioteke "Karlo Bijelicki" večeras u 22 sata studenti Fakultet umetnosti iz Zvečana odigraće dve predstave– "Sunce u džezvi" i "Isadora".
Muzički program će se sve tri večeri biti priređen duž pešačke zone u centru grada.
Art okupacija traje od 24. do 26. avgusta, o organizator je Kulturni centar "Laza Kostić".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



















