Totenhem ubedljiv protiv Zvezde, četiri gola u mreži Borjana

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Nov.2019, 05:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u 4. kolu B grupe Lige šampiona Evrope od engleskog Totenhema na stadionu "Rajko Mitić" rezultatom 0:4. Totenhem je pred više od 42.000 gledalaca poveo golom Loselsoa u 34. minutu prvog poluvremena. U drugom poluvremenu dva gola postigao je Son u 58. i 61. minutu, a konačan rezultat postavio je Erikson u 85.

Engleski tim je posle 5:0 u prethodnoj rundi ponovo pokazao prvaku Srbije da je kvalitetom znatno iznad i otvorio vrata osmine finala >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << elitnog takmičenja.

Nije ekipa Vladana Milojevića bila toliko u podređenom položaju koliko govori visok rezultat, posebno što je u prvom poluvremenu propustila zicer preko Milana Pavkova kod 0:0, Radživ van La Para je pogodio stativu, a iz iste akcije je prečka spasila Totenhem i autogol Dejvisona Sančeza, ali je ipak dobila snažan udarac od viceprvaka Evrope.

U nastavku je Pavkov ispustio još jednu šansu, a onda je Son u četiri minuta iz dve kontre oba puta pogodio, za ukupno četiri njegova gola u dva meča, posle čega je sve bilo gotovo.

Ostaće zapisano i da je Crvena zvezda pretrpela najteži poraz u klupskoj istoriji na "Marakani" u evro-utakmici, identičan kao protiv Fiorentine 1965. godine u Kupu sajamskih gradova.

Totenhem se ovim trijumfom praktično osigurao na drugom mestu grupe sa sedam bodova, pet manje od Bajerna koji je izvadio vizu za osminu finala, Crvena zvezda ima tri, a Olimpijakos jedan.

Naredni meč Crvena zvezda igra 26. novembra protiv Bajerna, takođe na svom terenu.

Tok utakmice:

90'+4' - Kraj utakmice.

90'+3' - Žuti karton za Skipa nakon oštrog starta nad Boaćijem.

90'+1' - Igraće se četiri minuta zaustavnog vremena.

90' - Kanjas i Žander kombinuju na sredini terena, gube loptu.

87' - Izmena u Totenhemu. Umesto Loselsa u igri je Skip.

85' - Gol! Posle centaršuta sa leve strane gol za Totenhem sa oko 14 metara postiže Erikson. Totenhem vodi 0:4

82' - Crvena zvezda sa deset igrača, Pavkovu se ukazuje pomoć van terena.

78' - Prekid zbog povrede Pavkova. Napadaču Crvene zvezde ukazuje se pomoć.

75' - Izmena u Totenhemu. Iz igre izlazi Son. U igru ulazi Sosinjon.

73' - Prekršaj nad Žanderom. Lopta za Crvenu zvezdu.

71' - Šut igrača Totenhema, lopta odlazi pored gola. Napad za Crvenu zvezdu.

68' - Izmena u Crvenoj zvezdi. Umesto Garsije u igru ulazi Boaći.

67' - Slobodan udarac za Crvenu zvezdu nakon prekršaja nad Marinom.

63' - Izmena u Crvenoj zvezdi. Umesto Jovančića u igri je Kanjas. Izmena u Totenhemu. Umesto Delealija u igri je Erikson.

61' - Gol! Svoj drugi gol na utakmici postiže Son. Posle odličnog dodavanja po zemlji, lako šutira poluvisoko u mrežu.

58' - Gol! Son postiže gol nakon odličnog kontranapada. Preciznim udarcem pod prečku povisio je rezultat na 0:2.

55' - Igrači Crvene zvezde grade igru na svojoj polovini terena, ali ne dolaze do gola protivnika.

52' - Korner za Totenhem, Borjan odlično izbacuje ispred gola.

49' - Odlična prilika za Pavkova, nakon dodavanja Marina. Lopta odlazi pored gola.

47' - Izmena u Crvenoj Zvezdi. Umesto Gobeljića u igri je Žander.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

Drugo poluvreme

45 +2' - Kraj prvog poluvremena.

45' - Igraće se još dva minuta.

44' - Velika šansa za Crvenu zvezdu nakon šuta Van la Pare koji je pogodio stativu. Lopta se potom odbila od Sančeza i pogodila prečku. Mnogo sreće za goste.

42' - Novi korner za Totenhem. Siguran Borjan.

41' -  Šut Loselsa, pored gola.

40' - Lopta za Crvenu zvezdu, odmah je gubi, ali ofsajd za igrača Totenhema.

34' - Gol! Loselso postiže gol nakon karambola ispred gola Crvene zvezde. Nekoliko igrača šutiralo je u okvir gola, a nakon pogođene prečke, Loselso preciznim udarcem postiže gol. Totenhem vodi 0:1.

32' - Prekršaj Rouza, lopta za Crvenu zvezdu.

30' - Žuti karton za Dajera nakon prekršaja nad Pavkovim.

26' - Korner izvodi Loselso, izbacuje Borjan, lopta za Crvenu zvezdu.

24' - Stopostotna šansa za Pavkova sa deset metara, brani golman Totenhema.

23' - Pokušaj Sona po zemlji sa leve strane, lopta odlazi pored gola.

21' - Ispucavanje Borjana, odmah gube loptu igrači Crvene zvezde.

19' - Izuzetno spora igra Petrovića na sredini, lopta za igrače Totenhema.

18' - Prvi korner za Totenhem, izbacuje Borjan.

15' - Igrači Totenhema imaju inicijativu na sredini terena, pokušaj Sona po levoj strani, lopta za Crvenu zvezdu.

13' - Kejn šutira pored gola.

9' - Kejn u šesnaestercu Crvene zvezde, pravi grešku u napadu.

8' - Prekršaj nad Van la Parom, lopta za Crvenu zvezdu, vrlo kratko, aut za Totenhem.

7' - Igra se na sredini terena, početno odmeravanje snaga.

2' - Agresivan početak fudbalera Crvene zvezde.

1' - Utakmica je počela.

Tok meča:

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan – Rodić, Degenek, Milunović, Gobeljić – Jovančić, Petrović – Van la Para, Marin, Garsija – Pavkov

Rezerve: Popović, Pankov, Žander, Vulić, Kanjas, Boaći

Totenhem: Gazaniga – Rouz, Sančes, Dajer, Fojt – Ndombele, Sisoko – Ali, Lo Selso, Son – Kejn

Rezerve: Vorm, Aldervireld, Dejvis, Sesenjon, Skip, Eriksen, Mura

Sudi: Karlos del Sero Grande

Zvezda je pre samo dve nedelje od istog rivala doživela ubedljiv poraz 5:0 u Londonu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.