Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Feb.2015, 01:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tokom dana sunčano, do pet stepeni
U Srbiji se danas tokom jutra očekuje slab i umeren mraz, ponegde s maglom, a tokom dana uglavnom sunčano vreme, s maksimalnom temperaturom od pet stepeni, saopštio je Hidrometorološki zavod Srbije.
U Timočkoj krajini biće oblačno, uz mogućnost slabog snega. U južnom Banatu moguć je olujni jugoistočni vetar, maksimalne brzine od oko 20 metara u sekundi.
U ostalim delovima Srbije duvaće slab i umeren istočni i jugoistočni vetar, u košavskom području jak >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << vetar.
Najniža temperatura biće od minus osam do minus dva, a najviša od nula do pet stepeni, u Timočkoj krajini oko minus dva.
U Novom Sadu će posle jutra sa slabim mrazem, tokom dana biti sunčano, hladnije i vetrovito. Duvaće jak, jugoistočni vetar. Najniža temperatura biće oko minus dva, a najviša oko četiri stepena.
U Novom Sadu i ostalim delovima Srbije će u narednih nedelju dana jutra biti hladna, ponegde po kotlinama s maglom, a dani pretežni sunčani.
Dnevna temperatura biće ispod prosečnih vrednosti, od četvrtka u postepenom porastu. Krajem nedelje očekuje se naoblačenje mestimično sa kišom.
Biometeorološka prognoza za danas
Očekivana biometeorološka situacija može nepovoljno uticati na kardio i cerebrovaskularne bolesnike. U košavskom području posebna pažnja savetuje se osobama sa varirajućim krvnim pritiskom.
Moguće meteoropatske reakcije su promenljivo raspoloženje, bolovi u mišićima i pad koncentracije.
Neophodan je povećan oprez u saobraćaju.
Detaljnije meteorološke podatke možete da pronađete ovde.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









