Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Jan.2021, 09:22
Sutra oprez zbog snega na planinama i magle
JP Putevi Srbije savetuju učesnicima u saobraćaju da budu posebno oprezni prilikom vožnje i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu, jer se, prema upozorenju RHMZ, sutra u planinskim delovima očekuje povećanje visine snežnog pokrivača za 15 do 30 cm.
Vozačima se savetuje da koriste zimske pneumatike, poštuju ograničenja brzine i da prilagode brzinu kretanja zimskim uslovima na putu.
Postoji mogućnost pojave magle na putevima, a pogotovo na deonicama koje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << se prostiru duž rečnih tokova, kotlina, klisura kao i na putnim objektima preko reka.
Zabrane za šlepere i kamione sa prikolicom su na snazi na sledećim putnim pravcima: Jošanička Banja - Kopaonik i Kopaonik - Rudnica.
Očekuje se i povećan intezitet saobraćaja ka svim zimskim turističkim centrima i apeluje na sve učesnike u saobraćaju da prilagode brzinu uslovima na putu i poštuju saobraćajne propise.
Na auto-putu E-75, petlja Beška - petlja Maradik, do 12. januara radovi na rekonstrukciji dilatacije na natputnjaku. U smeru Novi Sad-Beograd, za saobraćaj je zatvorena vozna i zaustavna saobraćajna traka u dužini od 100 metara. Saobraćaj se odvija preticajnom saobraćajnom trakom.
Na naplatnim stanicama na autoputevima u Republici Srbiji nema zadržavanja vozila.
Prema informacijama Uprave granične policije u 17.10 časova, na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
VOZAČI, OPREZ! Savetuje se posebna pažnja, opasnost na pojedinim delovima puteva Srbije
Izvor: SrbijaDanas.com, 07.Jan.2021
Očekuju nas klizavi kolovozi...Ove godine za Božić vozači mogu očekivati pretežno oblačno, ali uglavnom suvo vreme s nižim temperaturama u odnosu na prethodne dane, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije (AMS S), ali upozorava da je potreban oprez zbog klizavih kolovoza i to naročito na...









