Izvor: Blic, 28.Mar.2016, 23:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Suđenje paorima traje od 14 časova
Petorici paora iz Gakova i Rastine, (Manetu Prici, Đorđu Grahovcu, Dušanu Batiniću, Danilu Krički, Vladimiru Skrobonju) ponovno suđenje za navodni napad na traktoristu počelo je danas u 14 časova i još traje.
Kasacioni sud u Novom Sadu poništio je presudu Prekršajnog suda u Apatinu od 18. marta, koji je paore osudio na zatvorske kazne i vratio je na novo odlučivanje.
U izjavi za Blic oko 22 časa advokat tuženih Branimir Mitrovića je rekao da pismena odluka >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << neće biti uručena u toku ove noći, već sutra.
Pročitajte još:
U toku suđenja Mitrović je kratko izašao iz sudnice i novinarima dao izjavu:
- Kasacioni sud je poništio prvostepenu presudu petorici paora iz Gakova u petak u celini.
Na osnovu toga oni su morali po zakonu odmah biti pušteni iz pritvora ali ih je danas policija sprovela do suda. Da je presuda poništena u delovima mogli su se zadržati u policiji. Pošto je presuda u celini odbačena oni su trebali umesto ministarstvu unutrašnjih poslova da pređu u ruke ministarstva pravosuđa što se danas nije dogodilo jer ih je je policija dovezla. Za poništavanje presude ja kao njihov advokat sam saznao tek danas pre podne - rekao je advokat Mitrović.
Novinarima nije bio dozvoljen pristup suđenju.
Poljoprivrednici su danima čuvali uzurpiranu državnu parcelu u svom selu, a uhapšeni su pod optužbom da su napali traktoristu koga su, kako se navodilo, za oranje angažovali uzurpatori državnih njiva u somborskoj opštini.













