Sudar britanske nuklearne podmornice i broda

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Jul.2016, 09:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sudar britanske nuklearne podmornice i broda

Jedna od najnovijih britanskih nuklearnih podmornica sudarila se s trgovačkim brodom tokom redovne vežbe, posle čega je morala da pristane kod Gibraltara.

Kraljevska mornarica je saopštila da sudar nije bio direktan i da nijedan član posade nije povređen, ali da je načinjena "spoljna šteta", prenosi Bi-Bi-Si.

Nuklearni reaktor podmornice klase "Astute" nije oštećen, a Mornarica je odmah pokrenula istragu.

Prema prvim informacijama, trgovački brod >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nije pretrpeo štetu.

Mornarica je saopštila da će biti sprovedene dodatne provere, ali da nema razloga za zabrinutost za bezbednost.

Prema saopštenju Ministarstva odbrane, Mornarica je rekla da se incident desio u utorak oko 13.30 časova.

To je jedna od tri podmornice klase "Astute", najveće i najnaprednije podmornice za napad koje ima Velika Britanija. Podmornica HMS Ambush je dugačka 97 metara, košta 1,6 milijardi funti i opremljena je torpedima i krstarećim raketama "tomahavk".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.