Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Sep.2014, 02:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Sojuz" poleteo ka MSS, u posadi jedna žena
Ruska letilica "Sojuz" sa jednim američkim i dva ruska kosmonauta, od koji je jedna žena, poletela je danas ka Međunarodnoj svemirskoj stanici, saopšteno je iz ruske kontrolne misije.
Letilica Sojuz-TMA14M poletela u 12.25 časova po moskovskom vremenu sa kosmodroma Bajkonur u Kazahstanu ka Međunarodnoj svemirskoj stanici (MSS), prenela je agencija AFP.
Astronautkinja Elena Serova, koja je odletela danas, prva je Ruskinja koja je poletela u svemir od 1997. i četvrta >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << žena u istoriji sovjetskog i ruskog svemirskog programa, dodaje AP.
Sojuz je podešen na pristajanje na MSS u orbiti za oko šest sati od lansiranja da bi se astronauti pridružili međunarodnoj ekipi od preostala tri astronauta koji su već tamo.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











