Sanacija Kasine u Vrdniku

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Feb.2017, 16:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sanacija Kasine u Vrdniku

U narednih šezdeset radnih dana trajaće druga faza sanacije zgrade Kasine u Vrdniku koja podrazumeva kompletno uređenje centralnog grejanja uz dodatne radove unutrašnjeg uređenja. Vrednost radova vrednosti blizu 7 miliona dinara odobrena su iz Uprave za kapitalna ulaganja APV - a.

Sredinom 2015. Godine započeta je sanacija spoljašnjeg izgleda zgrade Kasine kada je kompletno uređen spoljašnji izgled objekta i unutrašnje prostorije. Ono što sada sledi je sanacija grejanja, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ali se za sada još ne zna ko će sve koristiti uređeni prostor.

Sredstva za drugu fazu sanacije objekta zgrade Kasine obezbedila je Uprava za kapitalna ulaganja vrednosti blizu 7 miliona dinara.

Radovi će trajati 60 radnih dana. Reč o objektu koji je svrstan u spomenike kulture na prostoru Srema i predstavlja znamenitost Vrdnika.

Građena je u stilu secesije krajem 19. i početkom 20. veka. Pored biblioteke koja je pre sanacije iseljena zbog loših uslova, i ovde je smeštena prostorija mesne zajednice, a svečana sala se još koristi za kulturne manifestacije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.