Puštena žena koja je provela 43 godine u zatvoru zbog ubistva koje nije počinila

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Jul.2024, 11:00

Puštena žena koja je provela 43 godine u zatvoru zbog ubistva koje nije počinila

Sandra Hem iz američke savezne države Misuri, koja je provela 43 godine u zatvoru zbog ubistva koje nije počinila, puštena je u petak na slobodu, nakon što je poništena presuda kojom je osuđena.

Sandra Hem (64) je imala je 20 godina kada je u novembru 1980. godine proglašena krivom za ubistvo bibliotekarke Patricije Ješke iz gradića Sent Džozef u američkoj saveznoj državi Misouri i osuđena na doživotnu kaznu zatvora, prenosi BBC.

Tokom revizije slučaja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nisu pronađeni dokazi koji bi je povezali sa zločinom, osim priznanja koje je sama dala, ali pod jakom sedacijom u psihijatrijskoj bolnici.

Sudija Okružnog suda Rajan Horsman je 14. juna poništio osuđujuću presudu i istakao da su advokati Sandre Hem imali jasne dokaze o njenoj nevinosti, uključujući i dokaze koji u vreme prvog suđenja nisu bili dostavljeni njenom timu branilaca.

Tokom revizije procesa je otkriveno da je lokalna policija ignorisala dokaze koji su direktno ukazivali na krivicu jednog od policajaca, Majkla Holmana, koji je kasnije otišao u zatvor zbog drugog zločina i umro 2015. godine.

U zaključku sudije Horsmana navedeno je da nijedan forenzički dokaz ne povezuje Hem sa ubistvom, da ona nije imala motiv i da nije bilo svedoka koji bi je povezali sa zločinom.

"Sud smatra da svi prikupljeni dokazni materijali podržavaju zaključak da je reč o stvarnoj nevinosti", zaključio je sudija Horsman.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

NEVINA PROVELA 43 GODINE U ZATVORU Sandra je konačno izašla na slobodu, bila je osuđena za ubistvo koje nije počinila

Izvor: Blic, 21.Jul.2024

Sandra Hem iz američke savezne države Misuri, koja je provela 43 godine u zatvoru zbog ubistva koje nije počinila, puštena je u petak na slobodu, nakon što je poništena presuda kojom je osuđena.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.