Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Avg.2016, 09:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Promotivna vožnja bicikala u Pančevu
Završetak međunarodnog volonterskog kampa "Rebicycle", koji se realizuje od 12. do 25. avgusta u Pančevu, biće obeležen danas promotivnom biciklističkom vožnjom kroz grad.
Okupljanje je zakazano za 18 časova u parku ispred Gradskog muzeja u Pančevu, a svi stariji od 12 godina pozvani su da se uključe i učestvuju u vožnji, navodi se u pozivu.
Ruta će ići ulicama: Zmaj Jovina, Karađorđeva, Braće Jovanovića, Svetog Save, Oslobođenja, Stevana Šupljikca, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Miloša Obrenovića, Bore Stankovića, a završiće se ispred prostorija Streljačke družine „Pančevo 1813", gde su volonteri boravili tokom trajanja kampa.
Ovom prilikom prvi put će se provozati bicikli koje su volonteri iz Srbije, Španije, Češke, Francuske, Italije, Nemačke, Rusije, Grčke, Poljske, Velike Britanije i Japana popravljali tokom trajanja kampa.
"Rebicycle" je organizovao Regionalni volonterski centar Pančevu u saradnji sa Mladim istraživačima Srbije, a imao je za cilj promociju biciklizma, kao i skretanje pažnje na bicikliste kao na ravnopravne učesnike u saobraćaju.
Današnja vožnja realizuje se uz podršku Turističke organizacije Pančeva.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





