Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Jan.2017, 18:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poskupljenja u 2017. godini
Zbog promene akciza poskupele su cigarete, a u narednom periodu najavljeno je da će od 1 do 3 odsto biti više cene i za kozmetiku, konditorske proizvode, pojedina pića.
U Novoj godini prvi su pogođeni pušači. Zbog rasta akciza cigarete su skuplje za deset dinara. U narednom periodu, govori se i o poskupljenju kafe, a više novca ćemo čini se izdvajati i za kozmetiku, kućnu hemiju, konditorske proizvode i pojedina pića.
Platiti sve račune i napuniti frižider >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za mnoge je nedostižno.
U oktobru je za prosečnu potrošačku korpu bilo potrebno izdvojiti oko 68.000 dinara, ili 1,5 prosečnu platu, te su mnogi naši sugrađani već godinama svoje prohteve sveli na minimum. Tanke novčanike dodatno su istanjili i praznici.
Od 7. januara putarine u Srbiji biće povećane za 10 odsto. Ono što je dobra vest je da za sada neće biti poskupljenja struje.
Kada su u pitanju odeća i obuća početkom godine počela je trka među trgovcima. U toku su rasprodaje, a u mnogim radnjama sniženja su i do 50 odsto.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...













