Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Jan.2018, 16:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Podrška sremskih opština budućim roditeljima
Zakon o finansijskoj podršci porodici sa decom, koji će započeti da se primenjuje od 1. jula ove godine, svakako je jedna od lepih vesti, koja će umnogome pomoći mnogobrojnim porodicama sa decom, ali jedan od prioriteta biće i podsticaj i svesrdna podrška svima onima kojima je pomoć potrebna, kako bi se ostvarili kao roditelji.
Prema rečima dr Dragana Malobabića iz Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici, u 2017. godini rođeno je 29 beba više u odnosu na 2016. godinu. Opšta >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << bolnica u Sremskoj Mitrovici, aktivno radi na tome kako bi mladim bračnim parovima pomogla u ostvarivanju potomstva odnosno, roditeljstva.
Podršku porodicama za prvorođenu bebu, kao i vantelesnu oplodnju, a sve sa ciljem povećanja nataliteta, svojim sugrađanima daju i sve opštine Sremskog okruga. U budžetima su predviđena sredstva za tu namenu, a posebnu podršku u sprovođenju te politike imala je opština Šid, koja je od Vladinog koordinacionog tela za rodnu ravnopravnost dobila milionska sredstva za realizaciju projekta, koji između ostalog, podrazumeva, podršku svima onima koji žele da se ostvare u ulozi roditelja.
Podsticajne mere za povećanje nataliteta su imperativ u narednom periodu, kako Republike i Pokrajine, tako i lokalnih samouprava. Grad Sremska Mitrovica, kada je u pitanju porodica posebnu pažnju poklanja potomstvu.
U Sremskoj Mitrovici u protekloj godini, Grad je finansijski pomogao tri porodice, da se ostvare kao roditelji, a u ovoj godini pomoć i veliku podršku dobiće još tri para, ističe načelnik za zdravstvo i socijalnu zaštitu Vojislav Mirnić, kao i to da se u narednom periodu očekuje, da će taj broj biti veći, ali i to da će Grad, ukoliko bude potrebe, izdvojiti dodatna novčana sredstva.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...














