Izvor: Blic, 20.Jun.2008, 13:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pajtić doktor za bračne ugovore
NOVI SAD - Pokrajinski premijer i jedan od kandidata za mandatara nove republičke vlade Bojan Pajtić odbranio je juče na Pravnom fakultetu doktorsku disertaciju iz oblasti građansko-pravnih nauka.
Pajtićevu doktorsku disertaciju pod nazivom „Bračni imovinski ugovori" član komisije i profesor beogradskog pravnog fakulteta dr Marko Đorđević ocenio je kao „izuzetnu", s obzirom na to da je, kako je rekao, „institucija bračnog ugovora u našem pravnom životu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << novijeg datuma". I ostali članovi komisije, profesori dr Olga Cvejić-Jančić i dr Ranko Keča, kao i Pajtićev mentor profesor dr Jožef Salma, pohvalno su se izrazili o naučnom i metodološkom prikazu brčnih ugovora u tezi.
Budući da se u zemljama istočne Evrope iz ideoloških razloga minimizirala imovina, zakonska regulativa nije poznavala ovu vrstu porodičnog, naslednog i obligacionog prava, tako da je ovo prva disertacija na ovu temu u Srbiji, a pretpostavlja se i u bivšim socijalističkim državama. Zato su mentor i ispitna komisija predložili dr Pajtiću da disertaciju objavi kao pravnu monografiju da bi pravnim teoretičarima mogla da posluži i kao stručna literatura.













