Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Sep.2016, 09:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Orlovi" ptice selice
Kao nikada ranije, "orlovi" su u upravo završenom prelaznom roku pakovali kofere i masovno se selili u nove sredine. Ogroman broj naših sadašnjih i bivših reprezentativaca promenio je dres i u sezoni 2016/2017. nastupaće za nove klubove. Neki su napredovali, neki baš i nisu svojom voljom odlazili, neki su nazadovali...
U centru pažnje bio je odlazak Nikole Maksimovića iz Torina u Napoli. Skoro godinu i po su se ova dva tima dogovarala oko prelaska mladog štopera, a na kraju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je ugovor potpisan u poslednjim trenucima ovosezonske pijace.
Italijanski mediji su najpre objavili da visina obeštećenja iznosi 29 miliona evra, uz određene bonuse, a posle se pominjalo da je u pitanju pozajmica na godinu, s tim da se kupovina obavi na kraju prvenstva. U svakom slučaju, Nikola je postao Napolitanac.
"Sa zadovoljstvom mogu da kažem da je u Napoli došao Nikola Maksimović, još jedan mlad i talentovan fudbaler", izjavio je predsednik Napolija Aurelio de Laurentis.
Korak napred u karijeri napravio je Filip Kostić, koji je iz redova novog drugoligaša Štutgarta otišao u Hamburg, za 14 miliona evra, što je najveći transfer u istoriji tog kluba. Izuzetno može da bude zadovoljan i štoper Uroš Spajić, budući da je iz prosečnog francuskog prvoligaša Tuluza otišao u najveću belgijsku ekipu Anderleht.
U lepšu i kvalitetniju sredinu otišao je Radosav Petrović, jer je iz ukrajinskog Dinama prešao u lisabonski Sporting.
U redove portugalskih "lavova" došao je i Lazar Marković, i to poslednjeg dana prelaznog roka. Mladi krilni napadač je bio višak u Liverpulu, budući da se nije nametnuo menadžeru Jirgenu Klopu, pa će drugu sezonu zaredom da ide na pozajmicu. Pre 12 meseci bio je u Fenerbahčeu, a sada je otišao u Sporting, koji je gradski rival njegovog bivšeg kluba Benfike.
Dugogodišnji najbolji srpski golman Vladimir Stojković otišao je u drugu ligu Engleske iz izraelskog Makabija (Haifa), gde će braniti za Notingem. Posle Rome i Intera, Adem Ljajić je obukao dres Torina, na čiju klupu je seo Siniša Mihajlović. Ofanzivni vezista može da utehu nađe bar u tome što bi trebalo da bude glavni igrač tima, kad već neće moći da sanja o vrhu tabele.
Pjanić prer Maksimovića i Pjace
Računajući sve fudbalere s prostora bivše Jugoslavije, "broj jedan" transfer po visini obeštećenja ovog leta je napravio Miralem Pjanić, vezista BiH, koga je Juve platio Romi 32 miliona evra.
Iza Pjanića su naš Maksimović (29) i Marko Pjaca (23, Dinamo Z. - Juventus).
PRELASCI 2016/2017.
Vladimir Stojković (Makabi TA - Notingem), Željko Brkić (Udineze - PAOK), Nikola Maksimović (Torino - Napoli), Uroš Spajić (Tuluz - Anderleht), Vukašin Jovanović (Zenit - Orenburg), Milan Biševac (Lacio - Mec), Aleksandar Ignjovski (Ajntraht - Frajburg), Slobodan Rajković (Darmštat - Palermo), Adem Ljajić (Roma - Torino), Filip Đuričić (Benfika - Sampdorija), Radosav Petrović (Dinamo K. - Sporting), Aleksandar Katai (C. zvezda - Alaves), Darko Brašanac (Partizan - Betis), Zdravko Kuzmanović (Bazel - Malaga), Nenad Krstičić (Sampdorija - Alaves), Gojko Kačar (Hamburg - Augzburg), Filip Kostić (Štutgart - Hamburg), Lazar Marković (Liverpul - Sporting), Andrija Živković (Partizan - Benfika), Andrija Pavlović (Čukarički - Kopenhagen), Marko Šćepović (Olimpijakos - Videoton), Aleksandar Pešić (Tuluz - Atalanta), Danko Lazović (Olimpija - Videoton), Nikola Đurđić (Augzburg - Partizan)
SRBI - TOP 5
1. Maksimović 29 2. Kostić 14 3. Pavlović 2,5 4/5. Katai 2 4/5. Petrović 2
u milionima evra
"SFRJ" - TOP 5
1. Pjanić 32 2. Maksimović 29 3. Pjaca 23 4. Vrsaljko 16 5. Kostić 14
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...















